Nokta
Kurumsal

HAKKIMIZDA


1986 yılında süt ve süt ürünleri sektöründe yüksek kalite ürün yapısıyla tüketiciyle buluşan Ünal Süt tüketiciyle iletişimi ve reel hedeflerle yapılandırmıştır. Bunun sonucu olarak da beğenilen, aranılan ve tercih edilen bir marka olmuştur. 

Allah'ın sevki iradesiyle aklı olmayan bir varlık olan hayvanın, yediği değişik renklerdeki otlardan ve içtiği sudan beslenmesiyle insanlık için tertemiz ak gıda elde edilmektedir. 

Eğitimci olarak, beni süt sektörüne iten neden ise her gün karşılaştığım satıcıların sağlıksız ve olumsuz şartlardaki durumlarını görmek olmuştur. 

1986 yılında büyük hedefler düşünce ve ilkelerle daime ileriyi hedefleyerek o günlerin teknolojik şartları ile günde 100 litre süt işleyen küçük bir imalathane ile işe başladık. 

İlerleyen yıllar içerisinde kendini yenileyen geliştiren günün teknolojisine uyum sağlayan yelpazesini genişleten 15000 metrekare kapalı alanı 100'den fazla çalışanı ile günde 150 tondan fazla süt işleyen yurt genelinde yaygın bayii ağı ile hizmet veren kurumsal yapıda ulusal bir marka haline gelmiştir. 

Markamız TSE-ISO-HACCP-HELAL GIDA sertifikaları ile hizmetinizdedir. 


Mustafa ÜNAL 

Yönetim Kurulu Başkanı